Praski hydrauliczne

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą prasek hydraulicznych i prasek akumulatorowych produkowanych przez firmę BANASZAK.  Praski hydrauliczne stanowią podstawę naszej działalności od blisko 50 lat w ponad 70-letniej historii firmy.

Podstawową funkcją wszystkich prasek hydraulicznych jest zaciskanie końcówek i złączek na kablach energetycznych. Szeroki wachlarz produkowanych szczęk (matryc) do zaprasowywania daje możliwość pracy z większością końcówek i złącz kablowych dostępnych na rynku. Do najpopularniejszych należą szczęki (matryce) do prasowania aluminiowych i miedzianych końcówek i złączek cienkościennych typu standard – występują one z wgniotem, dzięki któremu powstałe zaprasowanie od kilkudziesięciu lat uważane jest za najbardziej skuteczne z mechanicznego i prądowego punktu widzenia. Drugim najpopularniejszym typem są szczęki do zaprasowywania końcówek i złączek kablowych wykonanych wg. normy DIN. Produkujemy zarówno szczęki do końcówek i złączek aluminiowych jak i miedzianych.

Główną zaletą, którą posiadają produkowane przez nas praski hydrauliczne jest uniwersalność.  Wszystkie praski standardowo wyposażone są w głowicę do zaciskania końcówek i złączek kablowych. Konstrukcja prasek umożliwia jej szybkie i łatwe wymienienie poprzez wykręcenie z siłownika. Dzięki temu można stosować jedną z wielu produkowanych przez nas głowic funkcyjnych, można wówczas wykonać otworowanie bednarki lub otworowanie szyn prądowych (głowica GD-6), gięcie bednarki i szyn prądowych (głowica GSP-6), otwory w blachach (głowica GW-6), cięcie kabli (nożyce do cięcia kabli NK-80) oraz wiele innych.

Praska hydrauliczna PHRN-46

Praska hydrauliczna PHRN-46 jest najpopularniejszym modelem spośród wszystkich produkowanych przez firmę BANASZAK. Jest szybkim urządzeniem przeznaczonym do intensywnych prac. Maksymalny zakres prac kablowych na standardowej głowicy PH-6 to 300mm2. Dzięki głowicy GH-630 maksymalny zakres wzrasta do 630mm2. Praska wytwarza maksymalne ciśnienie 630bar. Dodatkowo dzięki stosowaniu wymiennych głowic praska hydrauliczna PHRN-46 zyskuje wiele innych funkcji.

Praska hydrauliczna PH-6

Praska hydrauliczna PH-6 jest urządzeniem stosowanym najczęściej wszędzie tam gdzie nasilanie prac nie jest duże (np. utrzymanie ruchu).  Zakres prac kablowych to maksymalnie 300mm2. Podobnie jak praska PHRN-46 ma możliwość stosowanie wymiennych głowic.